Bp Marian Florczyk wprowadził relikwie św. Faustyny do kościoła w Kostomłotach

W sobotę, 11 listopada 2023 r. Ksiądz Biskup Marian Florczyk podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny uroczyście wprowadził do kościoła w Kostomłotach relikwie I stopnia ex ossibus (z kości) św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia.

W homilii bp Florczyk nawiązał do objawień jakie miała św. Siostra Faustyna. W jednej z wizji Jezus Chrystus powiedział, iż Polskę szczególnie umiłował i to z niej wyjdzie iskra miłosierdzia, iskra, która będzie ocaleniem dla świata. – „Ta prosta dziewczyna bardzo kochała Polskę i swoje umartwienia i modlitwy ofiarowywała za Ojczyznę” – powiedział ksiądz biskup.

Na koniec homilii biskup zachęcił wiernych oraz zgromadzone władze samorządowe, aby św. Siostra Faustyna chroniła Polaków przed zmarnowaniem wolności.

Przed uroczystością wprowadzenia relikwii, społeczność parafialna wraz z ks. proboszczem Markiem Kwietniem, uczestniczyła w pielgrzymce do Krakowa – Łagiewnik. Podczas pielgrzymki grupa  odebrała relikwie. Miało to miejsce 5 października – dokładnie w dzień liturgicznego wspomnienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Jak podkreślają duszpasterze, w parafii od wielu lat krzewiony jest kult Bożego Miłosierdzia. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia, a w niedzielę przed Mszą św. wieczorną jest odmawiana Koronka wraz z rozważaniami. – Mamy nadzieję, iż relikwie św. Faustyny przyczynią się do wzrostu świętości i pobożności w parafii Kostomłoty – dodają duszpasterze.

Święta Siostro Faustyno wstawiaj się za nami.

Ks. Przemysław Majewski