Bp Piotrowski na czele peletonu Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę - galeria zdjęć

Bp Jan Piotrowski dołączył dzisiaj, 21 sierpnia o 6.00 rano do trwającej od 19 do 22 sierpnia, III Rowerowej Pielgrzymki Kieleckiej. Poprowadził modlitwę dla pielgrzymów w kościele św. Szczepana w Mnichowie i sam stanął na czele blisko 500–osobowego peletonu.

Punktem docelowym pielgrzymki rowerowej, która rozpoczęła się w środę w Kielcach, jest Jasna Góra.

- Każda pielgrzymka, zarówno piesza jak i rowerowa, jest formą świadectwa wiary i odpowiedzią na łaski, jakie Pan Bóg nam daje. Cieszę się, że diecezja kielecka po raz trzeci stwarza okazję do przemierzenia pielgrzymkowego szlaku rowerem z Wiślicy na Jasną Górę, w duchu klimatu wypracowanego przez pieszych pielgrzymów” – mówi KAI biskup kielecki, życząc wszystkim, aby bezpiecznie przybyli przed oblicze Maryi i powierzyli Jej wszystkie swoje intencje i sprawy.

Pan Tomasz, który na pielgrzymce jest po raz pierwszy w życiu, jedzie w intencji udanego małżeństwa – jego ślub odbędzie się za dwa miesiące. Podoba mu się dobra atmosfera i doskonała organizacja pielgrzymki.

W kościele w Mnichowie bp Piotrowski otrzymał kamizelkę z napisem „ksiądz biskup”. Po wspólnej modlitwie życzył pielgrzymom, aby „ten dzień był pełen satysfakcji duchowej i pięknych relacji”, udzielił błogosławieństwa i na czele pielgrzymki pojechał w stronę Dzierzgowa.

Przed pielgrzymami, którzy wyjechali z Wiślicy jest łącznie do przebycia rowerem ok. 180 km. Część grup kieleckich, która rowerami pojechała z Kielc do Wiślicy, wydłużyła sobie tym samym trasę do 250 km. Z pielgrzymami jedzie 10 księży – niektórzy w sutannach i 3 siostry zakonne.

Jak poinformował kierownik i pomysłodawca pielgrzymki – ks. Tomasz Biskup, na blisko 500 uczestników, 212 jedzie po raz pierwszy, 122 – po raz drugi, a 95 osób – po raz trzeci. Najstarszy pielgrzym rowerzysta - Stanisław Dzik ma 77 lat, najmłodszy Szymon zaledwie 3 latka.

Pielgrzymka ma stronę internetową z regulaminem i szczegółową trasą, która została tak zaplanowana, aby była spokojna i bezpieczna dla jej uczestników. Czuwają nad tym służby porządkowe i policja.

Codziennie jest sprawowana Msza św., jest m.in. wspólna modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi.

dziar
tekst za: www.ekai.pl

Realizacja i foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"