Bp Piotrowski na Odpuście w Wolicy-Tokarni

W piątek, 14 sierpnia 2015 r. biskup kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Sumie Odpustowej w budującym się jeszcze kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni. Biskup poświęcił sedilie oraz kredencję.

Sedilia to krzesło dla celebransa inaczej zwane katedrą oraz ławki dla służby liturgicznej, z kolei kredencja to stolik, na którym przygotowuje się naczynia liturgiczne i dary ofiarne do celebracji Mszy Świętej.

- „W czasie Mszy św. Ksiądz Biskup modlił się o błogosławieństwo Boże w budowaniu nowego kościoła oraz w intencji naszej wspólnoty parafialnej, fundatorów, ofiarodawców i dobrodziejów” – mówi ks. kan. Jacek Dąbek, proboszcz parafii.

Mszę św. z kieleckim ordynariuszem koncelebrowali: ks. kan. Wacław Ligór - pierwszy proboszcz parafii, ks. Artur Zakrzewski - były wikariusz oraz ks. dr Mariusz Rak – sekretarz księdza biskupa.

- „Podczas procesji z darami rodziny parafii zechciały podzielić się tym, co mają” – dodaje ks. Dąbek.

We Mszy św. uczestniczyli także: dzieci w strojach ludowych, Dzieci Maryi, Parafialne Słoneczka, dziewczynki niosący poduszeczki, harcerze ze Szkoły Podstawowej z Tokarni, ministranci, którzy przygotowali całą uroczystość pod względem liturgicznym, Apostolat Maryjny, członkowie Róż Różańcowych, Koło Gospodyń Wiejskich z Wolicy i Tokarni, Ochotnicza Straż Pożarna z Wolicy i Tokarni, sołtysi wsi Wolica i Tokarnia.

Początki parafii sięgają 1970 r. Parafię św. Maksymiliana Marii Kolbego erygował w 1982 r. bp Stanisław Szymecki. 2 czerwca 2006 r. bp Marian Florczyk poświęcił plac pod budowę nowego kościoła. Pierwszą Mszę św. na fundamentach wznoszonej świątyni odprawiono 16 października 2006 r. Obecnie trwa jeszcze budowa kościoła.

mhas

Zobacz: Galeria zdjęć