Brzeziny: Bp Piotrowski wprowadził relikwie św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego

W sobotę, 23 maja 2015 r. biskup kielecki Jan Piotrowski wprowadził do kościoła p.w. Wszystkich Świętych w Brzezinach relikwie św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, która tydzień wcześniej została kanonizowana w Rzymie przez Ojca Świętego Franciszka.

Krótkie życie nowej świętej Kościoła pełne było nadzwyczajnych wydarzeń: stygmaty, lewitacje, wizje. Jednak jak sama powiedziała: „Dzisiaj świętość to nie jest modlitwa, ani widzenia czy objawienia, ani umiejętność wysławiania się, ani włosiennica, ani pokuty; to pokora.” Tej pokory święta Miriam uczy poprzez wszystkie swoje decyzje i słowa. Ta wyjątkowa mniszka karmelitańska trafiła do Brzezin dzięki o. Krzysztofowi Górskiemu z Krakowa.

Dzień uroczystego wprowadzenia relikwii św. Miriam nie był przypadkowy. „Mała Arabka" - bo tak była nazywana - została przez Boga wybrana do szerzenia nabożeństwa do Ducha Świętego. Podczas jednego z objawień usłyszała: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ktokolwiek będzie wzywał Ducha Świętego, będzie mnie szukał i mnie znajdzie, znajdzie mnie przez Niego. Jego świadomość będzie delikatna jak polny kwiat. Jeżeli będzie to ojciec lub matka, to pokój zapanuje w jego rodzinie. Pokój będzie w jego sercu zarówno w tym, jak i w przyszłym świecie. Nie umrze w ciemności, ale w pokoju. Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią raz w miesiącu Mszę świętą o Duchu Świętym, uczczą mnie. A ktokolwiek mnie uczci i będzie uczestniczył w tej Mszy świętej, będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią".

Razem ze świętą Miriam prośmy, aby Duch Święty umocnił nas wszystkich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

Po wprowadzeniu relikwii została odprawiona Msza św., w czasie której 40 młodych osób przyjęło Sakrament Bierzmowania. Pasterz naszej diecezji prosił o dary Ducha Świętego dla bierzmowanych. Do modlitwy w intencji tych, którzy dojrzewają w wierze, dołączyli licznie zebrani wierni.

Warto także dodać, że bp Piotrowski po raz pierwszy raz oficjalnie gościł w brzezińskim kościele.

Damian Zegadło