Co nowego w prasie katolickiej?

Zachęcamy do zakupienia w swoich parafiach i lektury nowych numerów „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego".

W najnowszejNiedzieli" m.in.:
- Kościół ubogim. Papież Franciszek często mówi o tym, że w Kościele szczególne miejsce zajmują biedni i opuszczeni: „Oni mogą nas wiele nauczyć”.
- Kucharz biedaków. Są ludzie, którzy całym swoim życiem pokazują czym jest chrześcijańska miłość w praktyce. Taką osobą jest Dino Impagliazzo, który od lat karmi ubogich w Rzymie.
- Świat nienawidzi chrześcijan. Na początku XX wieku 95% przestępstw przeciwko religii było wymierzonych w chrześcijan. Po stu latach, sytuacja ta nie ulega zmianie.
- Musimy wyjść z okopów. Kim jest nowy rzecznik episkopatu? Jakie wyzwania przed nim stoją? Jakie ma rozwiązanie na spopularyzowanie mediów katolickich?
- Teologia wciąż inspiruje - mówi Dziekan Wydziału Teologii KUL - ks. prof. Przemysław Kantyka. Dlaczego warto studiować teologię?

W Niedzieli Kieleckiej" m.in.:
- Po śladach życia i męczeństwa bł. Karoliny
- Uczcili swojego patrona (relacja z Jędrzejowa)
- Botaniczne atrakcje potrzebują wsparcia
- Przełamali tajemnicę śmierci. Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci (par. Górno)
- Od wieków broni i błogosławi (par. Mnichów)
- Świętowali rolnicy i "Domaszowianki"

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego" m.in.:
- Twarzą w twarz. Co chwilę czytamy o nowych odkryciach, spekulacjach i doniesieniach o tym, jak wyglądał Jezus z Nazaretu. Temat jest niezwykle chwytliwy. Nie tylko dla chrześcijan.
- Nowa broń masowego rażenia. Pojawienie się na rynku smartfona zmieniło naszą cywilizację w stopniu większym, niż się dziś wydaje.
- Między przeszłością a przyszłością. Czy przeniesienie katechezy z salek parafialnych do klas szkolnych dało tylko dobre owoce? Coraz częściej pojawia się dziś opinia, że szkolne lekcje religii nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale miały być jej dopełnieniem.
- Powróćmy do Eucharystii. Pandemia nie może być okazją do eksperymentów liturgicznych – mówi kard. Robert Sarah.