Co nowego w prasie katolickiej?

Zachęcamy do zakupienia w swoich parafiach i lektury nowego numeru „Niedzieli.

W najnowszym numerze Niedzieli” m.in.:
- Za pomocą mediów usiłuje się obecnie zrealizować marzenia Stalina, Bieruta, Kiszczaka i Urbana o zniszczeniu Kościoła. Jaki jest mechanizm perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka?
- Są postacie, które nigdy nie nazwałyby samych siebie bohaterami, a jednak o ich czynach z podziwem opowiadają kolejne pokolenia. Taka właśnie była Stanisława Leszczyńska  - położna z Auschwitz
- W dodatku „Bliżej życia z wiarą” świadectwa ludzi, których inspiruje św. Józef oraz historia najbardziej spektakularnego cudu za wstawiennictwem tego świętego.

W Niedzieli Kieleckiej” m.in.:
- Parafia Sokolniki zawierzyła się św. Józefowi
- Skalbmierskie Drogi Krzyżowe
- Trwa budowa nowego kościoła w Mójczy

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.:
- SB-cy nie mogą decydować o świętości. Dr Marek Lasota, autor m.in. książki „Donos na Wojtyłę. Karol Wojtyła w teczkach bezpieki”, w rozmowie z Andrzejem Grajewskim ocenia wiarygodność informacji wytworzonych przez SB.
- Jacek Dziedzina analizuje, jak powinna wyglądać skuteczna obrona Jana Pawła II. Jan Paweł II rozumiał, że konieczne jest uzdrowienie pamięci, uwolnienie się nie tyle od odpowiedzialności, ile od ciężaru win poprzednich pokoleń, nawet jeśli jest oczywiste, że wszystko to działo się w innych kontekstach historycznych.