Członkowie Wspólnot Margeratkowych modlili się w Imbramowicach

W piątek, 21 stycznia 2022 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach Członkowie Wspólnot Margaretkowych rozpoczęli kolejny rok wspólnej modlitwy o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie rozpoczęliśmy się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek, po których odbyła się Droga Krzyżowa. Podczas konferencji sylwetkę patrona czuwania – św. Bonawentury przybliżył o. Bruno Paterewicz z Opactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele, pod przewodnictwem i z homilią o. Bruno. W homilii, wychodząc od Ewangelii, w której Jezus wybiera dwunastu apostołów, o. Bruno nawiązał do myśli św. Bonawentury: „Nie ma prawdziwego poznania Boga bez umiłowania, nie możliwe jest zrozumieć kim jest i jaki jest Bóg jeżeli nie będzie przedmiotem naszej miłości”. Dlatego ważne jest gdzie szukamy prawdy o Bogu: „Ona zawsze jest zawarta w Kościele święty, w Słowie objawionym, spisanym przez świętych autorów pod natchnieniem Ducha Świętego”.

Z okazji zbliżającego się Dnia Życia Konsekrowanego, życzenia dla Sióstr, wraz z symbolicznymi bukietami wykonanymi przez przedstawicielkę Wspólnot Margaretkowych, w imieniu wszystkich zebranych przekazał ks. Krzysztof Toboła.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie uczestniczyliśmy w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Zwieńczeniem naszej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie oraz kompleta.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- ks. Janusz Stach - kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach