Czterdziesta druga Kielecka Piesza Pielgrzymka rozpoczęta!

Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w kolegiacie Narodzenia NMP w Wiślicy zainaugurowano 42. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Na pątniczy szlak uczestnicy wyruszą w niedzielę, 6 sierpnia.

Jak co roku, 5 sierpnia, pielgrzymi diecezji kieleckiej zgromadzili się w Wiślicy. Tym razem zebrało ich hasło: „Z Maryją wierzę w Kościół Chrystusowy”.

– To hasło to bardzo poważne wyzwanie dla nas ludzi ochrzczonych, a jednocześnie żyjących we mgle tak wielu informacji niechętnych Kościołowi. Moi drodzy to nic nowego. Wielki mistyk ubiegłego wieku, Carlo Caretto pisał wymownie o Naszej Wspólnocie. Z jednej strony widział Jego słabości, ale to przecież w Kościele rodzą się święci. Chcąc założyć nowy, to bez Chrystusa to niemożliwe, a nawet jeśli to i tak będzie nosił w sobie ludzkie niedoskonałości i grzechy – zaznaczył bp Jan Piotrowski.

42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w niedzielę o godzinie 6.00. W okolicach południa pątnicy dotrą do Buska-Zdroju. Po Mszy Świętej, pielgrzymka podzieli się na dwie grupy. Jedna zakończy dzień Apelem Jasnogórskim w Chmielniku, a druga w Pińczowie.

Codziennie w trakcie trwania pielgrzymki o godzinie 19.45 na antenie Diecezjalnego Radia eM Kielce będziemy mogli wysłuchać „Magazynu Pielgrzyma”.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć