Czy wiesz, że…?

… w Parafii Wniebowzięcia NMP w Proszowicach ostatnia procesja fatimska odbywa się ulicami miasta. To chyba jedna z nielicznych parafii w diecezji, która w ten sposób kończy cykl Nabożeństw Fatimskich.

Trasa procesji wiodła z kościoła parafialnego ul. Rynek, Kościuszki, Kosynierów, Partyzantów, Reja, Królewską na Rynek i zakończenie procesji odbyło się w kościele. W czasie procesji rozważaliśmy Tajemnice Bolesne Różańca Świętego. Figura Matki Bożej Fatimskiej niesiona była przez druhów strażaków OSP z Górki Jaklińskiej i Łaganowa oraz przedstawicieli mieszkańców ulic, w intencji których modliliśmy się podczas Eucharystii.

Procesję poprzedziła Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin Bajer, kapelan szpitala w Proszowicach. W homilii ks. Marcin, nawiązując do słów Matki Bożej wypowiedzianych podczas objawienia w Fatimie 13 października 1917 r., zachęcał do licznego udziału w codziennej modlitwie różańcowej.

Na zakończenie ks. proboszcz Jan Zwierzchowski podziękował wszystkim za liczną obecność, za comiesięczne uczestnictwo w Nabożeństwach Fatimskich i zaprosił na kolejne, które odbędzie się 13 maja 2024 r.

Zgodnie z orędziem fatimskim nie upadajmy na duchu, bądźmy wierni różańcowi. Wytrwała modlitwa różańcowa potrafi czynić cuda!