Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej rozstrzygnięty

Dnia 9 marca 2022 r. o godz. 11.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbył się etap diecezjalny XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej, która przebiega pod hasłem: Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła. Patronat honorowy nad konkursem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski oraz Dyrektor Wydawnictwa Jedność.

Test pisało 17 uczniów z 11 szkół ponadpodstawowych naszej diecezji. Maksymalnie można było zdobyć 52 punkty. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się 2 osoby, które zdobyły ponad 50% punktów i zajęły dwa pierwsze  miejsca.

Pierwsze miejsce zajął Konrad Seredyka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, który przygotowywał się pod kierunkiem ks. Adama Paciucha. Drugie miejsce zajęła Alicja Napora z ZS nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, która przygotowywała się pod kierunkiem ks. Marcina Piotrowskiego. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą diecezję na etapie ogólnopolskim w Płocku w dniach od 31 marca do 2 kwietnia tego roku.

Trzecia osoba, która również zdobyła ponad 50% punktów, zgodnie z regulaminem uzyskała statut finalisty tegorocznej olimpiady. Trzecie miejsce zajęła Amelia Sarek z KLO im. św. Stanisława Kostki, która przygotowała się pod kierunkiem ks. Artura Płazińskiego.

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Katechetom dziękujemy za przygotowanie młodzieży do udziału w etapie diecezjalnym oraz wszelką okazaną pomoc. Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Wydawnictwo Jedność, zostaną uroczyście wręczone laureatom w maju tego roku.

ks. Waldemar Wiśniowski
SEKRETARZ KOMITETU DIECEZJALNEGO XXXII OTK