Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej rozstrzygnięty

Dnia 12 stycznia o godzinie 11.00 w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbył się etap diecezjalny XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej, która przebiega pod hasłem: Bóg jest Miłością objawioną w Słowie". Patronat honorowy nad konkursem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski oraz Dyrektor Wydawnictwa Jedność.

Test pisało 21 uczniów z 11 szkół ponadpodstawowych naszej diecezji. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się 3 osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca.

Pierwsze miejsce zajął Konrad Seredyka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, który przygotowywał się pod kierunkiem ks. Adama Paciucha. Drugie miejsce zajęła Patrycja Kopacz z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, która przygotowywała się pod kierunkiem ks. Jacka Malewskiego. Trzecie miejsce zajął Jakub Jaszczyk z VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, który przygotowywał się pod kierunkiem katechety Piotra Kokockiego. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą diecezję na etapie ogólnopolskim w Pelplinie w dniach od 13 do 15 kwietnia tego roku.

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Katechetom dziękujemy za przygotowanie młodzieży do udziału w etapie diecezjalnym oraz wszelką okazaną pomoc. Podziękowania i pamiątki za udział w Olimpiadzie oraz dyplomy i nagrody dla Laureatów zostały ufundowane przez Wydawnictwo Jedność.

ks. Waldemar Wiśniowski
PEŁNOMOCNIK KOMITETU DIECEZJALNEGO XXXIII OTK