Domaszowice: Bp Marian Florczyk wprowadził relikwie św. Rity

Dzień 22 kwietnia 2022 r. to szczególny dzień dla parafii bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach. Do świątyni zostały wprowadzone relikwie św. Rity, które podarował naszej parafii Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Podczas homilii bp Florczyk przypomniał znaczenie trudu i cierpienia, w ludzkim życiu, a jakiego przykład zostawiła nam św. Rita która jest orędowniczką w sprawach trudnych. Czciciele Świętej, przez jej wstawiennictwo mogli przedstawić Bogu swoje intencje.

W czasie Mszy św. odbyło się także poświęcenie róż, przyniesionych do kościoła przez wiernych. Zwyczaj ten wywodzi się z tradycji, która mówi, że krótko przed śmiercią Rita poprosiła o przyniesienie róży ze swego ogrodu. Mimo trwającej wtedy zimy i mrozu jej przyjaciółka znalazła pod śniegiem rozkwitłą różę i zaniosła ją ciężko chorej Ricie. Stąd róże stały się atrybutem Świętej, a poświęcone w tym dniu płatki tych kwiatów, używane z wiarą i modlitwą, wielu osobom przynoszą ulgę w cierpieniu, pociechę i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, powrót do zdrowia. Litanią do Świętej oraz błogosławieństwem Relikwiami, zakończyliśmy uroczystą liturgię.

Warto wspomnieć, że każdego 22 dnia miesiąca będziemy się modlić przy relikwiach Świętej Rity, w naszej parafialnej świątyni. Serdecznie zapraszamy czcicieli Św. Rity na nabożeństwa.

Ks. Dariusz Sieradzy
PROBOSZCZ PARAFII