Doping prowadzony po mistrzowsku

Ministrantów z Daleszyc w Pucharze KNC wspierała 27-osobowa grupa kibiców, w większości uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach: największa grupa, jaka za swoją parafią przybyła na piłkarskie mistrzostwa Polski.

Nasi kibice ubrani byli w czerwone i czarne koszulki, z zarysem szachownicy, co odnosi się do barw piłkarskiej drużyny parafii, ale też wymienionymi datami zdobycia przez naszą parafię 5 mistrzostw Diecezji Kieleckiej w piłce halowej oraz na boiskach trawiastych. Sektor daleszycki charakteryzowały również sporych rozmiarów transparenty, jak choćby ten przedstawiający naszego patrona: św. Michała Archanioła. Mieliśmy również transparenty i flagi, które własnoręcznie wykonali starsi ministranci, którzy dopingiem chcieli wesprzeć swoich młodszych kolegów, jedna z nich, na główną oprawę, jest wynikiem wielogodzinnej pracy. Poza dopingiem, kibice przeprowadzili również 3 oprawy, z flagami oraz balonami w barwach parafii. Grupę dzieci i młodzieży ze wspólnoty „Boża Brama” dopingującą swoich zawodników zauważyła również Redakcja Króluj nam Chryste, czego wynikiem były późniejszy wywiady.

Taka liczba kibiców nikogo nie powinna dziwić. Na meczach naszych ministrantów, również tych poza parafią jest zawsze spora grupa sympatyków. Dla przykładu podczas finałowego meczu Ligi trawiastej Daleszyce- św. Wojciech Kielce (6:1), swój zespół do zdobycia mistrzostwa Diecezji zagrzewało ponad 80 osób, głównie młodzieży, ale też rodziców ministrantów i lektorów. Jesteśmy też jedyną parafią, grającą na mistrzostwach Polski w Skierniewicach, którą do awansu z grupy poprowadziła pani trener: Karolina Piorun, za co serdecznie dziękujemy. Bóg Zapłać starszym ministrantom na czele z Michałem Szostakiem i Bartkiem Maciejewskim za poprowadzenie dopingu oraz opraw dla naszego zespołu.

Ks. Dominik Terczyński
WIKARIUSZ W DALESZYCACH