Drugi dzień Pielgrzymki Maturzystów

Za nami drugi dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Młodzież klas maturalnych przybyła do Pani Jasnogórskiej z zawołaniem: „Matko Kościoła umocnij wiarę naszą!”.

Pielgrzymi po zawiązaniu wspólnoty oddali cześć najlepszej Matce modląc się na różańcu, który poprowadzilialumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W homilii Ksiądz Biskup świadomy różnych oczekiwań i intencji z jakimi przyjechała młodzież dał im wskazówkę, aby nie bali się prosić i korzystać z pomocy, ponieważ jest to oznaka autentycznej dojrzałości. Dlatego zaapelował, aby wzięli sobie do serca słowa Maryi „uczyńcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie”. Ponadto podkreślił wartość relacji z Bogiem i potrzeby budowania swojej tożsamości jako chrześcijanina.

Podobnie jak w pierwszym dniu pielgrzymki, również dzisiaj po Mszy świętejmaturzyściwzięli udział w drodze krzyżowej. Ostatnim akcentem pielgrzymki było złożenie Aktu zawierzenia Pani Jasnogórskiej.

Świadectwo modlitwy i postawy skupienia dało się zauważyć podczas całej pielgrzymki. Cieszy to, że młodzi ludzie chętni włączyli się w liturgię Mszy św., drogę krzyżową oraz adorację. Dziś była to młodzież z LO Miechów oraz Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Łącznie dzisiejszego dnia w pielgrzymce udział wzięło 1082 osoby, w tym 87 opiekunów oraz 995 maturzystów.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy umożliwili młodzieży udział w pielgrzymce, której ufam owoce przyniosą efekty nie tylko podczas matury, ale także w ich codziennym już dorosłym życiu.

Na ręce Dyrekcji Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku oraz Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie składam wyrazy wdzięczności dla wszystkich nauczycieli i wychowawców, którzy razem ze swoimi uczniami modlili się na Jasnej Górze.

ks. dr Paweł Ścisłowicz
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO
KURII DIECEZJALNEJ W KIELCACH

_____________