Drugi dzień pielgrzymowania - Msza św. w Lisowie i Pińczowie

Kolejny dzień 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, które została podzielona na dwie grupy i wyruszyła z Pińczowa i Chmielnika. W trakcie dnia pątnicy uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii. Wieczorem dotrą do Dębskiej Woli oraz Morawicy.

W Pińczowie o godz. 7.00 Mszę św. odprawił Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W Lisowie z pielgrzymami spotkał się biskup Marian Florczyk. O godz. 11.30 przewodniczył Eucharystii. W trakcie Mszy św. przyjął do Liturgicznej Służby Ołtarza parafii św. Mikołaja w Lisowie dwóch nowych ministrantów Kamila i Filipa.

– Najważniejsze spotkanie w naszym życiu to spotkanie z Panem życia. Czy żyję tak, jakbym już dzisiaj miał stanąć przed Bogiem?  – powiedział ks. Sylwester Robak, kaznodzieja pielgrzymkowy.

8 sierpnia pielgrzymi dotrą do Kielc. O godzinie 15.30 w kieleckiej Katedrze będą uczestniczyli w Mszy św., która będzie transmitowana na antenie Diecezjalnego Radia eM Kielce. Zapraszamy również na „Magazyn Pielgrzyma”, który w trakcie „rekolekcji w drodze” codziennie o godzinie 19.45.

– W tym roku na pielgrzymkę idę po raz 14. Najbardziej w pielgrzymce cenię sobie atmosferę. Mam koło siebie ludzi, z którymi mogę pielęgnować relację. W trudnych momentach mnie wspierają. W tym roku towarzyszy mi ogromny spokój i chcę dobrze przeżyć ten czas. W drodze naszła mnie taka refleksja na temat mojej rodziny, że może jej trochę nie doceniam, a przecież sobie tutaj razem pielgrzymujemy – mówiła Marysia, grupa czerwono–niebieska.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Sylwestra Robaka