Drugie w tym roku, a pierwsze po koronacji czuwanie modlitewne w Szczaworyżu

W dniu 11 czerwca 2025 r. o godz. 18.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się drugie w tym roku – pierwsze po uroczystej koronacji – czuwanie modlitewne.

Na początku ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, parafian i pielgrzymów. Nawiązując do uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej sprzed kilku dni powiedział: „Radość moja jest niewypowiedziana, od 2016 roku trwały nasze przygotowania, abyśmy dziś mogli podziwiać koronowany wizerunek Naszej Matki i wspólnie z Nią się modlić”.

W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła z ks. Tomaszem Moskalem, rozważane były Tajemnice Światła, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z Żernik Górnych. W czasie modlitwy różańcowej Rycerze Kolumba nieśli Wizerunek Matki Bożej.

Mszę świętą o godzinie 20.00 koncelebrowało 11 prezbiterów pod przewodnictwem ks. Tomasza Moskala. Homilię ks. Tomasz rozpoczął cytując słowa pieśni „Do Ciebie mrugają kaczeńce … Cały świat wysławia Cię. Wszędzie słyszę, Maryjo, imię Twe, lasów szum i zieleń łąk mówią mi, żeś Matką mą. Matko ma, ja dziecko Twe”. – Cały Szczaworyż jest jednym wielkim bukietem kwiatów przygotowanym dla tej Jedynej najlepszej z Matek – Matki Kościoła – dodał ks. Moskal.

Po Mszy św. w jedności z Jasną Górą o godzinie 21.00 odśpiewano Apel Jasnogórski.

Na zakończenie czuwania ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które odbędzie się 9 lipca 2025 r. o godzinie 18.30.