Dzień Misyjny podczas Białego Tygodnia w Chełmcach

W większości parafii odbyły się już Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Stało się już tradycją, że w czasie Białego Tygodnia jeden dzień jest szczególnie poświęcony modlitwie za misje i misjonarzy. Dzieci także dzielą się tym, co otrzymali z dziećmi z krajów misyjnych. Tak było m.in. w parafii św. Marii Magdaleny w Chełmcach...

- W sobotę, 11 maja 2024 r. dzieci z klasy III po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa. Podczas Białego Tygodnia pamiętaliśmy o dzieciach na kontynentach misyjnych. W czasie Mszy św. polecaliśmy Bogu dzieci, misjonarzy, wolontariuszy pracujących na placówkach misyjnych oraz wsparliśmy to dzieło ofiara materialną – mówi Joanna Jaworska, wieloletnia katechetka.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brynicy wraz z katechetką rozdali drobne upominki dla dzieci komunijnych. Złożone ofiary przekazane zostały na Papieskie Dzieła Misyjne.

W przeżyciu Dnia Misyjnego pomagali katecheci Małgorzata Masłowska, Dariusz Kurpiński i Joanna Jaworska. Msze św. sprawowali ks. kanonik Stanisław Malec i ks. wikariusz Bartosz Sikora.