Dzień Skupienia księży w rejonach

W sobotę, 25 lutego 2023 r., w kilku miejscach naszej diecezji, odbył się Dzień Skupienia, w czasie którego kapłani diecezji kieleckiej, rozpoczęli przeżywanie tegorocznego Wielkiego Postu. Duchowni spotkali się na wspólnej modlitwie, poprzez którą przygotowywali się do owocnego przeżycia tego świętego czasu i umacniali się w kapłańskiej posłudze.

Organizatorem Dnia Skupienia, w ramach spotkań formacyjnych kapłanów, był ks. prałat Tomasz Rusiecki, diecezjalny ojciec duchowny kapłanów. Spotkania miały miejsce w kilku kościołach naszej diecezji oraz w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Skupienie rozpoczynało się o godz. 10.00 Modlitwą Przedpołudniową z Liturgii Godzin, a następnie wyznaczeni prelegenci wygłosili konferencję. W dalszej części spotkania nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz indywidualna adoracja, w czasie której była również okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Całość zakończyła się w samo południe modlitwą Anioł Pański. W niektórych miejscach – dzięki życzliwości miejscowych księży proboszczów – odbyła się także skromna agapa.

Ks. Krzysztof Tkaczyk