Festiwal Kolęd i Pastorałek

W tym trudnym czasie epidemii, z wielką odpowiedzialnością i troską o zdrowie nas wszystkich, nie poddając się przeciwnościom, chcemy przystąpić do organizacji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Piotra Klimczyka.

Jest on jak zawsze jednym z 39 rozsianych po Europie rejonów eliminacyjnych, wyłaniającym finalistów do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd w Będzinie. W zmienionej formie z naturalnymi ograniczeniami, ale wciąż z tą samą radością pragniemy zaprosić Was wszystkich: naszych przyjaciół, wolontariuszy i uczestników poprzednich edycji do współpracy.

Niestety z powodu braku możliwości zapewnienia odpowiednich środków zabezpieczeń, zgodnie z Regulaminem Międzynarodowego Festiwalu, chcemy prosić Was o nadsyłanie do 30 listopada wyłącznie nagrań wideo. Ich format oraz sposób przesłania jest opisany w regulaminie festiwalu na naszej stronie swietokrzyskiekoledy.pl. Nagrania, podobnie jak przesłuchania na żywo w poprzednich edycjach, podlegać będą ocenie profesjonalnego Jury.

Gala Finałowa i wręczenie nagród zwycięzcom odbędą się już 2 stycznia 2021 r. godz. 14.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Festiwal Patronatem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Ks. Andrzej Waligórski
ORGANIZATOR FESTIWALU