Formacja wspólnot KSM

W sobotę, 12 marca 2022 r. w parafii Ducha Świętego w Kielcach odbyło się kolejne spotkanie wspólnot Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji w ramach formacji diecezjalnej.

Na zaproszenie Zarządu Diecezjalnego KSM i wspólnoty KSM przy par. Ducha Świętego w Kielcach, która organizowała wydarzenie odpowiedziały oddziały KSM działające przy parafiach: Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, Chęciny, Ćmińsk, MB Łaskawej w Jędrzejowie, Św. Jadwigi w Kielcach, Leszczyny, Małogoszcz i Szaniec. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa dziesiątką Różańca o pokój.

Kolejno przystąpiliśmy do zgłębiania treści Bożego Prawa. Na tym spotkaniu uczestnicy zgłębiali, co oznacza życie Dekalogiem i jak dziś rozumieć prawo Dziesięciu Przykazań. Poprzez scenki, pracę w grupach Zarząd KSM próbował pokazać że wypełnianie przykazań jest możliwe dla ludzi XXI wieku.

Po zakończonej formacji, kiedy duchowo nakarmieni i ubogaceni posililiśmy także nasze ciała wzięliśmy udział w Quizie wiedzy o Polsce, w którym zwycięską okazała się młodzież małogoska tuz przed reprezentacją Szańca i Chęcin.

Na zakończenie wspólnie adorowaliśmy Krzyż i przyjęliśmy błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.