Formacja zelatorów Żywego Różańca

Z inicjatywy diecezjalnego asystenta Kół Różańcowych ks. Bogusława Bodzionego rozpoczęliśmy w naszej diecezji formację zelatorów Żywego Różańca.

Przed dziesięciu laty, błogosławiony Jan Paweł II zwrócił się z apelem do całego Kościoła: „Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: "weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca" , odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia.”

Odpowiedzią na to wezwanie jest troska o rozwój Wspólnoty Żywego Różańca w naszej diecezji. Temu celowi mają służyć, zaproponowane po raz pierwszy, dni skupienia dla zelatorek i zelatorów. Celem tych spotkań będzie podjęcie formacji odpowiedzialnych za Koła Różańcowe w parafiach i tworzenie diecezjalnych struktur Wspólnoty Żywego Różańca.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do Księży Proboszczów o przekazanie informacji odpowiedzialnym za Koła Różańcowe w parafii, zachęcenie ich oraz pomoc w zgłoszeniu, w terminie do końca kwietnia, u ks. dr Andrzeja Jankoskiego – dyrektora Centrum (kom. 608577284) lub ks. Bogusława Bodzionego – asystenta diecezjalnego Kół Różańcowych (12-389-20-50, kom. 604092680).

Spotkania te odbywać się będą w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach, w miesiącu maju w następującym porządku:

03–05 maja 2012 r. Dekanaty: Kielce Śródmieście, Kielce Południe, Kielce Północ, Kielce Zachód, bodzentyński, masłowski, daleszycki, piekoszowski.

11–13 maja 2012 r. Dekanaty: buski, stopnicki, chmielnicki, kazimierski, miechowski, morawicki, pińczowski, proszowicki, skalbmierski, skalski, słomnicki, wiślicki, wodzisławski.

25–27 maja 2012 r. Dekanaty: chęciński, jędrzejowski, koniecpolski, lelowski, łopuszański, małogoski, nowokorczyński, sędziszowski, szczekociński, włoszczowski, zagnański, żarnowiecki.

Przyjazd w wyznaczonym dniu godz. 15.00, zakończenie trzeciego dnia godz. 12.00.