Gala „Pola Nadziei” 2024 w Miechowie: Podsumowanie kampanii

W środę, 5 czerwca 2024 r. w Miechowie miało miejsce szczególne wydarzenie, które podsumowało roczną kampanię „Pola Nadziei” 2023/24, zorganizowaną przez Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Bazylice Grobu Bożego, gdzie odbyła się Msza Święta. Wzięli w niej udział mieszkańcy, wolontariusze, pracownicy hospicjum oraz zaproszeni goście.

Po zakończeniu Eucharystii, o godzinie 11.00, uczestnicy wydarzenia wzięli udział w Żonkilowym Marszu Nadziei, który wyruszył spod Bazyliki Grobu Bożego i przeszedł głównymi ulicami Miechowa. Celem marszu było nie tylko okazanie wsparcia dla osób chorych i potrzebujących, ale także szerzenie świadomości na temat działalności hospicjum. Marsz wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy dołączali do pochodu lub kibicowali z boku.

O godzinie 11.30 w Centrum Kultury i Sportu – Kino GRYF przy ul. Racławickiej 10, odbyła się Gala podsumowująca kampanię „Pola Nadziei” 2023/24. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, instytucji oraz sponsorów. Uroczystość poprowadzili kierownik hospicjum, s. Józefa Milena Frączek, oraz dyrektor Zespołu Placówek Caritas w Miechowie, ks. Zbigniew Wójcik.

Podczas gali oficjalnie powitano licznych znamienitych gości, w tym Mirosława Dróżdża, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego i Dyrektora Szpitala Św. Anny w Miechowie, starostę powiatu miechowskiego Krzysztofa Świerczka, burmistrza Dariusza Marczewskiego, dyrektorkę Centrum Kultury i Sportu Sylwię Suchecką oraz wielu innych przedstawicieli lokalnych instytucji i organizacji wspierających hospicjum.

Podczas gali szczególne podziękowania skierowano do wolontariuszy, pracowników hospicjum oraz przyjaciół placówki. Podkreślono ich codzienne zaangażowanie i poświęcenie, które są fundamentem działalności hospicjum.

Ks. Zbigniew Wójcik przypomniał, że „Pola Nadziei” to całoroczna kampania mająca na celu szerzenie świadomości i pomoc chorym. Siostra Józefa Milena Frączek oraz koordynator wolontariatu Kacper Idzik przedstawili szczegóły tegorocznej kampanii, której hasłem przewodnim było „Twój powiew nadziei”. Ogłoszono imponującą kwotę zebranych funduszy – 476 906,67 zł!

Wręczono również nagrody „Dobrze, że jesteś!” dla szczególnie zasłużonych osób i instytucji. Wyróżniono m.in. firmę „u Jędrusia”, ojca Jakuba Zawadzkiego oraz zespół marżoretkowy „Rytm” ze Skalbmierza.

Galę uświetniły występy artystyczne, w tym soliści ze Studia Katarzyny Kornaś oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 1 i nr 3 w Miechowie. Na zakończenie uroczystości, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez firmę „u Jędrusia”, kuchnię Caritas oraz firmę „MAD-MAR” z Miechowa.

Serdeczne podziękowania skierowano także do Parafii Miechów, Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, zespołu marżoretkowego „Rytm”, Orkiestry Dętej Sygnał, Sylwii Sucheckiej za pomoc organizacji wydarzenia w Kinie GRYF oraz do firm WOŁOCH i Krupińskich za wsparcie.

Więcej szczegółów o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.