Głoś Prawdę Sobą – RekoKSM

RekoKSM jak co roku zgromadziło wielu młodych związanych z KSMem w naszej diecezji, w tym roku pod hasłem GPS - Głoś Prawdę Sobą.

Każdego dnia wspólnie modliliśmy się, uczestniczyliśmy we Mszy św., słuchaliśmy konferencji o tematyce związanej z nauczaniem św. Pawła. Gościliśmy również Pana Sławomira Mazura, dzięki któremu poznaliśmy postać Biskupa Czesława Kaczmarka. Wysłuchaliśmy kleryków z naszego kieleckiego seminarium, siostry Moniki oraz Pani Moniki - byłej KSM-owiczki, która opowiedziała nam jak KSM wyglądał dawniej. Rekolekcje były też czasem integracji, nawiązywania relacji i wymiany doświadczeń. Dziękujemy Bogu za ten piękny czas.

A oto kilka świadectw uczestników:

Wiktoria, oddział Jędrzejów

W dniach 10-12 listopada brałam udział rekolekcjach pt. „GŁOŚ PRAWDĘ SOBĄ”. To były niezwykłe dni podczas, których mogłam zbliżyć się do Boga. Podczas wielu konferencji prowadzonych między innymi przez naszych księży asystentów mogłam dowiedzieć się np. czym tak naprawdę jest grzech albo wysłuchać świadectw kleryków i siostry zakonnej. Codziennie wieczorami odbywały się adorację Najświętszego Sakramentu dzięki, którym mogłam prosić o potrzebne łaski jak i dziękować za otrzymane. Jednym z wielu powodów, dla których kocham RekoKSM jest fakt, że mogę spotkać się z przyjaciółmi i razem z nimi trwać w modlitwie jak i również na zabawie.

Rozalia, oddział Chęciny

Tegoroczne rekolekcje dla mnie były bardzo owocnym czasem, w którym nie tylko mogłam pogłębić moją relację z Bogiem, ale także odpocząć od codzienności. Wsparcie innych ksmowiczów było tutaj kluczowe, w razie jakichkolwiek problemów wzajemnie sobie pomagaliśmy. Zarówno tematy jak i treści konferencji były ciekawe i na odpowiednim poziomie, dużo z nich wyniosłam. Wspaniała była świadomość, że nie jestem sama w wierze, ale mam wspólnotę. Dało się to szczególnie odczuć gdy razem uczestniczyliśmy w adoracjach, Mszach Świętych lub podczas jutrzni. Tak jak podczas innych wydarzeń diecezjalnych dużo się integrowaliśmy. Wspaniała była możliwość spędzenia trochę więcej czasu razem, gdyż zwykle jesteśmy w różnych zakątkach diecezji. Czas rekolekcji oceniam pozytywnie i zachęcam do uczestnictwa w przyszłym roku, bo atmosfery towarzyszącej mi na każdym kroku nie sposób opisać, tego trzeba doświadczyć!

Więcej informacji znajdziemy TUTAJ.