Grudniowe modlitwy ku czci św. Rity w Złotej

W sobotę, 23 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 – w Wigilię Dnia Kanonizacji św. Rity – w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej Pińczowskiej odbyło się kolejne nabożeństwo do św. Rity.

Przybyło wielu czcicieli św. Rity z Parafii Złota, jak również z innych wspólnot parafialnych: Łopuszna, Józefiny, Wielebnowa, Zagnańska, Kazimierzy Wielkiej, Domaszowic, Kielc, Jurkowa, Młodzaw, Pełczysk, Probołowic, Wislicy, Sokoliny, Chrobrza, Stopnicy, Szczaworyża, Pińczowa, Zagości, Buska-Zdroju, Krakowa, Warszawy i Gdańska.

Mszy św. i nabożeństwu przewodniczył ks. dr Grzegorz Kaliszewski – proboszcz parafii. W kazaniu ks. Proboszcz odwołując się do postaci św. Rity zachęcał do naśladowania w swoim życiu świętych, którzy bezgranicznie zaufali Bogu. –  „Człowiek, który ma odniesienie do Boga – mówił ks. kanonik – potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności i problemy jakie pojawiają się w jego życiu. Brak Boga w sercu – to wielka pustka, która niejednokrotnie prowadzi do tragedii”.

W czasie nabożeństwa do św. Rity zostały odczytane liczne prośby i poświęcone róże – symbol miłości i nadziei na przezwyciężenie trudnych, a czasami beznadziejnych sytuacji w życiu. Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował licznie przybyłym czcicielom św. Rity i zaprosił na kolejne nabożeństwo do św. Rity – 24 stycznia (środa) o  godz. 18.00.