Historyczny Turniej dla drużyny z Diecezji Kieleckiej

Debiut parafii Daleszyce w Pucharze KNC, będącym mistrzostwami Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, okazał się historycznym.

Po raz pierwszy drużyna pochodząca z Diecezji Kieleckiej, wyszła z grupy i zagrała w fazie pucharowej Mistrzostw, co jest dla nas wielką radością i sukcesem, tym bardziej, że w kategorii lektor młodszy rywalizowały ze sobą aż 42 drużyny. Ten sukces jest przede wszystkim wynikiem wielogodzinnych treningów, meczów kontrolnych oraz zaangażowania tych młodych zawodników dla swojej parafii i Diecezji.

Ministranci z Daleszyc rozpoczęli zmagania w grupie A. W swoim debiucie na mistrzostwach Polski pokonali 3:0 drużynę mistrzów Diecezji Rzeszowskiej. W kolejnych spotkaniach zanotowali dwa zwycięstwa, remis oraz porażkę. Zdobywając 10 punktów, zapewnili sobie awans ze swojej grupy z drugiego miejsca, ustępując jedynie niepokonanej drużynie z parafii Tyszowce. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Daleszyc był Adrian Kruk (5 gole), Mateusz Oszczepalski (2 gole), Mateusz Błaszczyk (2 gole) oraz Dawid Duda, Patryk Hernik i Kornel Otawski. W meczu decydującym o wyjściu z grupy, korzystny wynik drużynie z Daleszyc zapewnił swoimi doskonałymi interwencjami bramkarz: Hubert Jaroń. Drużyna z Daleszyc była niesiona przez Waszą modlitwę, ale też przez doping największej grupy przyjezdnych kibiców, o co zadbała daleszycka wspólnota dzieci i młodzieży „Boża Brama”.

W finale A, fazie pucharowej nasi ministranci zagrali z ministrantami z par. św. Jadwigi w Janowie Lubelskim, którzy kilka godzin później zostali Mistrzami Polski. Nasza drużyna walczyła dzielnie, jednak przegrała 4:1, zamykając w ten sposób swój rozdział w tegorocznym Pucharze KNC. Żałować możemy, jedynie, „drabinki turniejowej” i wylosowania drużyny z Janowa tak szybko. Dla porównania wicemistrz kraju przegrał z tą drużyną mecz finałowy aż 7:0.

Wyrażamy serdeczne Bóg Zapłać za wszelką modlitwę, gest, dobre słowo. Cieszymy się, że tylu kapłanów dzwoniło i pozdrawiało naszą drużyną, życząc jej powodzenia.

Zestawienie wyników daleszyckiej drużyny:

Mistrz Diecezji Rzeszowskiej 0:3 Daleszyce
Daleszyce 6:0 Parafialny Klub Sportowy Gorlice