ITE AD JOSEPH – Idź do Świętego Józefa

W 6 Niedzielę Wielkanocą w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbyło się Uwielbienie ze św. Józefem. Myślą przewodnią spotkania była pieśń „Ite ad Joseph! GPS ze św. Józefem”, do której słowa napisał o. Krzysztof Piskorz OCD, a muzykę skomponował Zbigniew Małkowicz.

Podczas Uwielbienia zespół LUMEN wykonał następujące utwory: „Jednym spojrzeniem”, „Twoją na zawsze jestem Panie”, „Błogosławieni czystego serca”, „Jesteś Królem” i inne. W śpiew włączył się również chórek utworzony z członków wspólnoty Ruchu Czystych Serc z Kielc, Buska-Zdroju i Poznania. Ze względu na ograniczenie liczby wiernych w świątyni wydarzenie było transmitowane na parafialnym kanale YouTube, dzięki czemu wiele osób mogło duchowo włączyć się w modlitwę.

Podczas nabożeństwa modliliśmy się  wspólnie przed Obrazem Świętego Józefa, który zawitał do buskiej parafii w ramach Peregrynacji, zainaugurowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego 1 maja 2021 r.

Towarzyszyły nam modlitwy i myśli Świętych, odnoszące się do św. Józefa i Jego ogromnej roli, jaką odegrał na ich drodze do świętości (św. Alfonsa Marii Liguori, św. Bernardyna ze Sieny, św. Jana Pawła II, św. Jana XXIII, św. Pawła VI, św. Gemmy Galgani,  św. Teresy od Jezusa oraz św. Piusa X)

Uczestnicy Uwielbienia modlili się również wezwaniami ku czci ukrytego życia Świętego Józefa z Jezusem i Maryją. Wezwania te obejmowały prośby i błagania skierowane do Opiekuna Świętej Rodziny, aby wypraszał u Jezusa potrzebne łaski.

Było to wprowadzenie w wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Zaś zespół LUMEN poprowadził nabożeństwo majowe, śpiewając Litanię Loretańską.

Na zakończenie Uwielbienia ze św. Józefem odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Jerzego Molewskiego TChr, zastępcy redaktora naczelnego czasopisma „Miłujcie się!” i moderatora krajowego Ruchu Czystych Serc i ks. Dariusza Węgrzyna, moderatora Ruchu Czystych Serc diecezji kieleckiej. Homilię wygłosił ks. Jerzy Molewski TChr. Członkowie RCS Poznań podzielili się świadectwem życia w czystości. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił zespół LUMEN.

Serdeczne Bóg zapłać ks. Dziekanowi Markowi Podymie, proboszczowi parafii pw. św. Brata Alberta za życzliwość i otwartość, jak też dziękujemy ks. Tadeuszowi Szlachcie, proboszczowi parafii  pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, gdyż tam również systematycznie gromadzi się na modlitwie i formuje międzyparafialna wspólnota RCS Busko-Zdrój, przy stałej obecności i życzliwości Duszpasterzy. Słowa wdzięczności kierujemy także do ks. Marka Bladego, proboszcza w Wiśniówce, za pomoc podczas Uwielbienia i udostępnienie sprzętu do aranżacji wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy ks. Jerzemu Molewskiemu TChr za skierowane do nas słowo podczas homilii. Podziękowania kierujemy również w stronę Zbigniewa Małkowicza wraz z zespołem LUMEN za poprowadzenie Uwielbienia ze Świętym Józefem.

Jako członkowie Ruchu Czystych Serc jesteśmy przekonani, że Święty Józef wyprasza dla nas dar czystego serca, wskazuje drogę do czystej i pięknej miłości i wspiera w każdej potrzebie.

Dominika Krzemińska, Maria Boś, Katarzyna Sobota
RUCH CZYSTYCH SERC