Jesienne spotkanie Ruchu Czystych Serc w Kokczetawie (Kazachstan)

Gościnna parafia św. Antoniego w Kokczetawie wraz z proboszczem ks. Wojciechem Skorupą – misjonarzem Diecezji Kieleckiej, przyjęła od 5 do 7 listopada 2021 r. grupę ok. 60 osób, aby pomóc przeżyć kolejne spotkanie Ruchu Czystych Serc w archidiecezji astanińskiej, położonej na północy Kazachstanu.

Zgromadzona młodzież była średnio w wieku od 15 do 20 lat. Proponowany temat dotyczył uczuć, ich rozpoznawania, świadomego przeżywania, nazywania, radzenia sobie z ich trudnymi doznaniami i rozwijania pozytywnych. W przeprowadzenie spotkania włączyło się wielu księży i sióstr pracujących w diecezjii, którym leży na sercu dobro młodzieży. W pogłębieniu tematu pomógł też zaproszony psycholog z Astany, Aleksander specjalista w pracy z młodzieżą i dzećmi. W programie były konferencje, dzielenia w grupach, pięknie animowane Msze św. i modlitwy. Młodzież też obejrzała i komentowała film „Szkoła uczuć”, który pomógł im głębiej zrozumieć sens czystej miłości i cenność prawdziwej przyjazni.

Z młodzieńczym entuzjazmem zebrani uczestniczyli w proponowanych zajęciach - i tych poważnych, a także tych radosnych, jak na przykład zabawy wesołego wieczoru. W czasie spotkania młodzi mieli również czas swobdny dla wspólnego przebywania z przyjaciółmi dla nawiązania nowych znajomości i pogłębienia starych. Uczestnicy wyjeżdżali pełni wrażeń i nowych doświadczeń, co wyrażali w świadectwach na zakończenie spotkania.

Oto niektóre z nich:

„To było moje pierwsze spotkanie RCS. Mojego serca i moich uczuć dotknął Jezus! Po tym spotkaniu pragnę głębiej wierzyć i żyć czystą miłością, czerpać natchnienie patrząc na przykład  innych wierzących. Jezus  stał się dla mnie bliższym, niż to było dotychczas. Ja znowu zacząłem odczuwać i przeżywać emocje, których od dłuższego czasu nie doświadczałem. Serdecznie dziekuję!”.

Timur

„W czasie spotkania RCS ja wiele przeżyłem. Zrozumiałem, że nie trzeba „chować” swoich odczuć. Mogłem też pojąć czym są emocje i uczucia, jak można sobie z nimi radzić. Mogłem także pobyć w bliskości z Bogiem na modlitwie. To spotkanie było dla mnie szczególnym, zapoznałem się z wieloma nowymi ludzmi, to było cudowne! Jeżeli chodzi o konferencje i pracę w grupach, to były one bardzo ciekawe, interesujące i także my sami mogliśmy zagłębić się w to wszystko dzieląc się i spoglądając wgłąb samego siebie. Wielkie dzięki Wam za wszystko!”.

Nikita

Dziękujemy z całego serca Księżom Biskupom, kapłanom, siostron zakonnym i wiernym Diecezji Kieleckiej za pamięć modlitewną i składane ofiary na rzecz misji. Niech nadchodzący Adwent będzie czaem zadumy i przylgnięciem do Jezusa i Maryi!

s. Bożena Zelewska (CB)
OPOWIEDZIALNA ZA RCS W ARCHIDJECEZII ASTANIŃSKIEJ