Jubileuszowe czuwanie Wspólnot Margaretkowych pod przewodnictwem Proboszcza ze Szczurowej

W piątek, 17 września 2021 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z Kapłanami, aby wspólnie prosić o łaskę świętości dla kapłanów i o dar nowych powołań do Służby Bożej.

W tym szczególnym czasie dziękowaliśmy dobremu Bogu i ludziom dobrej woli za 6 lat wspólnej modlitwy przed cudownym Obliczem Pana Jezusa Cierpiącego. Naszą modlitwę zanosiliśmy przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

Siostry Norbertanki rozważaniem Męki Pańskiej wprowadziły wszystkich w atmosferę miejsca spotkania. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła - moderator Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

W konferencji poświęconej w sposób szczególny św. Józefowi, ks. Krzysztof zwrócił się do zebranych słowami: „Św. Józef jest powiernikiem Boga, człowiekiem zawierzenia. My, jako ludzie wierzący, jesteśmy najpierw powiernikami Boga, jesteśmy ludźmi, którym Bóg powierza siebie, powierza także sprawę modlitw za Kapłanów i o nowe powołania”. Wszyscy zebrani otrzymali również pamiątkowe obrazki.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przez 12 prezbiterów, której przewodniczył i homilię wygłosił Delegat Biskupa Kieleckiego - ks. prałat Wiesław Majka, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej (diecezja tarnowska) - rodzinnej parafii Księdza Biskupa Jana. Podczas homilii, nawiązując do odczytanej Ewangelii ks. Majka powiedział: „Jesteśmy wdzięczni za wszelkie nam (kapłanom) towarzyszenie, tak jak niewiasty w Ewangelii towarzyszyły Jezusowi i Apostołom, udzielając im ze swego, wspierając, tak nam duchowe towarzyszenie zapewnia wspólnota modlitewna. Za to Wasze wsparcie, Waszą modlitwę, my Kapłani jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni. (…) Jesteście w szerszym sensie taką „świętą rodziną”, tak jak Maryja i Józef wspierali Święta Rodzinę, tak Wy wspieracie kapłanów i towarzyszycie nam, i za to z serca Bóg zapłać”.

Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Proboszcz ze Szczurowej wspomniał, że w diecezji tarnowskiej jest bardzo wiele Wspólnot Margaretkowych, ale nie ma takich czuwań, jak w diecezji kieleckiej, które gromadzą tylu wiernych, pomimo późnej pory i pracowitego tygodnia. - To jest godne naśladowania. Opowiem o tym na spotkaniu dziekanów diecezji tarnowskiej, w którym będę uczestniczył w przyszłym tygodniu - powiedział ks. Wiesław Majka.

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy złożyły dwie nowopowstałe Wspólnoty Margaretkowe.

W modlitwie uwielbienia, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, trwaliśmy do godziny 23.30, prosząc o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele, a także powierzając intencje złożone przez pielgrzymów zanoszone w modlitwie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i  Kompleta.

W jubileuszowym czuwaniu wzięło udział około 250 osób i 12 kapłanów z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Przemienienia Pańskiego w Kielcach - Białogonie z ks. Michałem Haśnikiem
- pw. Ducha Świętego w Kielcach z ks. Pawłem Sorbianem
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. AdrzejemJankoskim
- pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju z ks. Leszkiem Puchałą
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Jakuba Apostoła w Szczaworyżu
- pw. Wniebowzięcia NMP w Szańcu
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Wiesław Majka (diecezja tarnowska)
- Ks. Janusz Stach - kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

Zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się 15 października 2021 r. Patronem czuwania będzie Św. Kamil.

Zachęcamy również do zgłaszania Wspólnot Margaretkowych istniejących w parafiach naszej diecezji w celu dokonania wpisu do „Księgi Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej”. Obecnie księga ta ma już 2 tomy w których zapisane zostało 500 Wspólnot Margaretkowych modlących się w intencji 280 Kapłanów.

Można to uczynić wypełniając formularz, który znajduje się TUTAJ albo wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: margaretkikielce2021@gmail.com