Kandydaci do diakonatu stałego rozpoczęli formację

Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego sprawowaną w Kościele Seminaryjnym Trójcy Świętej rozpoczęto formację przyszłych diakonów stałych. W diecezji kieleckiej jest ich trzech.

Przypomnijmy, że diakoni stali to funkcja, która istnieje w Kościele od samego jego początku. Etymologia słowa pochodzi od greckiego "diakonos", co oznacza sługę lub pomocnika. Diakonem stałym może zostać mężczyzna żonaty, powyżej 35. roku życia.  W tym przypadku konieczna jest także zgoda żony potencjalnego kandydata. Jeżeli natomiast taką formę posługi pragnie podjąć mężczyzna nieżonaty, wystarczy, aby ukończył 25 lat.

Jak podkreślił biskup Jan Piotrowski, po raz pierwszy w historii diecezji kieleckiej wspólnie modlono się w intencji przyszłych diakonów stałych oraz ich rodzin.

- Z tym większą radością pozdrawiam was, którzy tworzycie tę wspólnotę. Pełni nadziei włączacie się w ofiarę Jezusa Chrystusa - mówił biskup.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego