Kapłani pielgrzymowali do Jędrzejowa

W sobotę, 14 października 2023 r. kapłani z diecezji kieleckiej pielgrzymowali do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a koncelebrowali ją między innymi biskupi pomocniczy Marian Florczyk i Andrzej Kaleta oraz o. opat Rafał Ścibiorowski.

- Pielgrzymowanie, jakie przeżywamy, nie było nowością w życiu Kościoła. Wyrastało z tradycji biblijnej pierwszego przymierza. Dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że możemy znaleźć się dziś w Diecezjalnym Sanktuarium błogosławionego Wincentego Kadłubka, wcześniej biskupa krakowskiego i przez pięć lat mnicha cysterskiego. Zechciejmy ubogacić się Jego duchowością, a przede wszystkim powierzyć się Chrystusowi na naszą codzienną służbę. Abyśmy służyli tylko Jemu, naszemu Panu. Ogarniam Was wszystkich pasterską modlitwą – mówił na początku Eucharystii biskup kielecki Jan Piotrowski.

Diecezjalna Pielgrzymka Kapłanów wpisała się w Roku Jubileuszowym 800-lecia śmierci błogosławionego Wincentego Kadłubka.

dkul

>> Zaproszenie Biskupa Kieleckiego