Kapłani świętowali Złoty Jubileusz - razem z nimi był biskup Jan Piotrowski

Kapłaństwo nie jest drogą do bicia rekordów i zdobywania sukcesów, ale jest służbą z miłości i w miłości – mówił podczas jubileuszu 50-lecia święceń prezbiteratu Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Eucharystia była sprawowana w kościele na Świętej Katarzynie. W homilii Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę na istotę kapłańskiego powołania.

– Otrzymaliście wiele darów, a szczególnie dar wiernej i radosnej posługi. Pamiętajcie więc nadal, że radosnego dawcę Bóg miłuje. Ufam, że udało się wam przejść przez kapłańskie życie tak pięknie jak prorokowi Eliaszowi, który pomimo tak wielu przeciwności losu był wierny Bogu, a Bóg był zawsze blisko niego. Stało się to tak, ponieważ zawsze kochał Boga, którego misję wypełniał do końca (…). Kapłaństwo nie jest drogą do bicia rekordów i zdobywania sukcesów, ale jest służbą z miłości i w miłości. Niech dar kapłaństwa takim pozostanie w waszych szlachetnych osobach. Noście wciąż sobie obraz Jezusa Chrystusa – mówił Biskup Kielecki.

W uroczystości wzięło udział siedmiu księży, którzy 50 lat temu przyjęli sakrament kapłaństwa. Wśród nich był ks. Ryszard Majkowski, pochodzący z parafii w Lisowie. Na swojej drodze duszpasterskiej pracował w Pińczowie, Kielcach, Bukownie Starym, Grzymałkowie, Kłucku i Janinie.

– 50 lat temu otrzymaliśmy udział w kapłaństwie Chrystusowym po to, aby służyć ludziom, głosząc Słowo Boże, sprawując sakramenty święte, a nade wszystko Eucharystię, która uobecnia nam obecność Jezusa Chrystusa tu na ziemi. Wówczas byliśmy bardzo młodzi, radośni, pełni energii, sił, a z czasem te siły słabły, ale dziś z radością przeżywamy ten piękny jubileusz – mówił Radiu eM Kielce.

Przypomnijmy, że 14 czerwca 1975 roku 21 kapłanów przyjęło w Bazylice Katedralnej w Kielcach sakrament kapłaństwa z rąk ówczesnego Biskup Kieleckiego Jana Jaroszewicza.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć