Katecheza online na odległość 10974 km.

W ostatnim tygodniu uczniowie klas szóstych i siódmych  Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniecpolu uczestniczyli w katechezie online prowadzonej z parafii Laranjal (diecezja Gurapuava) w Brazylii.

Od 2012 r. na misjach w Brazylii posługuje kapłan naszej diecezji ks. Piotr Pochopień. Realizuje on bardzo konkretnie (dosłownie) nakaz misyjny Pana Jezusa, który przed swoim wniebowstąpieniem zostawił uczniom polecenie: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Ks. Piotr Pochopień miał w tych dniach przebywać w Polsce i zaproszony przez księży z Parafii Trójcy Świętej planował odwiedzić osobiście także Szkołę w Koniecpolu. Niestety ogólnoświatowa pandemia uniemożliwiła Jego przylot do Polski - ale słowa dotrzymał.

Pomimo różnicy czasu (w chwili rozpoczęcia katechezy w Polsce, w Brazylii była godzina 3.50) ks. Piotr z uśmiechem i kawą w ręku przeniósł uczniów prawie 11 tys. km na południowy zachód od Koniecpola. Pokazał najpiękniejsze duchowo miejsca Brazylii (statue Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Sanktuarium Matki Bożej z Aparecidy), a także opowiedział jak wygląda praca Misjonarza w parafii Laranjal, w której od dwóch lat sprawuje swoją misję.

Wspólna modlitwa w językach portugalskim i polskim, była ważnym i miłym akcentem wspólnej katechezy.

Ks. Piotrze dziękujemy i pozdrawiamy! Szczęść Boże!

Jak widać lekcje online mogą być ciekawe i inspirujące...

Ks. Piotr Grabarz