Kazimierza Mała: Droga Krzyżowa ulicami parafii

W Niedzielę Palmową odbyła się pierwsza Droga Krzyżowa ulicami parafii w Kazimierzy Małej, z kościoła pod Kazimierski Krzyż Miłości. Wzięło w niej udział kilkaset osób - parafian oraz przybyłych gości.

Rozważania stacji Drogi Krzyżowej dotyczyły relacji rodzinnych, małżeńskich oraz międzypokoleniowych. Kilkumetrowy drewniany krzyż, zrobiony przez ppor. Pawła Pasternaka, oficera Wojska Polskiego był niesiony przez dzieci i młodzieży, gości spoza parafii oraz parafian z poszczególnych miejscowości.

Na zakończenie, przy Kazimierskim Krzyżu Miłości, został odmówiony Akt zawierzenia rodzin Panu Bogu, którego autorem jest św. Jan Paweł II. Modlono się również w intencji zmarłych, a także o pokój w rodzinach, naszej ojczyźnie, na Ukrainie i na całym Świecie.

W organizację Drogi Krzyżowej włączyli się m. in. Strażacy, Orkiestra OSP z Zięblic, Koła Gospodyń, Chór Parafialny, młodzież. Parafianie przygotowali także czternaście krzyży, które wyznaczały stacje Drogi Krzyżowej.