Kilkanaście grup z diecezji kieleckiej uczestniczyło w dziecięcej stacji kongresowej na Torwarze

Drugi dzień IV Krajowego Kongresu Misyjnego przebiegał w trzech grupach: dorosłych, młodzieżowej i dziecięcej. Nasza diecezja została przydzielona do tej ostatniej. Stacja kongresowa odbyła się na warszawskim Torwarze.

Do Warszawy udało się kilka grup z diecezji kieleckiej, m.in.: z Kostomłotów, Kazimierzy Wielkiej, Cudzynowic, Kazimierzy Małej, Skorczowa, Chmielnika, Szydłowa, Polichna i z parafii kieleckich: św. Jadwigi Królowej, św. Stanisława, św. Jana Chrzciciela i św. Izydora.

Nad bezpieczeństwem czuwały Ochotnicze Straże Pożarne z Oksy i Górna.

Po zakończeniu spotkania na Torwarze niektóre grupy nawiedziły grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu i grób św. Andrzej Boboli na Mokotowie.

mhas

Zobacz: Więcej o stacji na Torwarze

Realizacja i foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"