Klerycy na audiencji u papieża Franciszka

Bp Jan Piotrowski wraz z klerykami i przełożonymi naszego Seminarium przebywa w Rzymie. W środę, 4 maja 2022 r. wszyscy uczestniczyli w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem.

Podczas audiencji Ojciec Święty, zwrócił uwagę i przypomniał, że „wiara chrześcijańska to nie tylko odmawianie wyznania wiary, ale także myślenie wyznaniem wiary, odczuwaniem i praktykowaniem wyznania wiary, wyrażanie jej rękoma”.

Środowa Msza św. została odprawiona w Bazylice Santa Maria na Zatybrzu. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ojciec duchowny naszego Seminarium - ks. dr Marceli Frączek. Nawiązując do fragmentu Ewangelii, wskazał nam, że „każda pielgrzymka - także i ta nasza do grobów apostolskich - jest przypomnieniem, że każdy z nas jest w drodze. Każdy z nas jest pielgrzymem. Każdy potrzebuje pokarmu. Eucharystia jest dla chrześcijan chlebem, którym mamy się karmić każdego dnia”.