Klerycy u Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie

7 kleryków pierwszego roku, którzy przebywają na tzw. kursie wstępnym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach wraz z księżmi przełożonymi odwiedzili w poniedziałek, 16 września 2019 r. Piekoszów.

Najpierw udali się do Domu dla Niepełnosprawnych, gdzie serdecznie zostali podjęci przez dyrektora ks. dr. Jana Jagiełkę. Następnie klerycy pokłonili się Matce Bożej Miłosierdzia, czczonej od ponad 300 lat w Piekoszowskim Sanktuarium.

Klerycy wysłuchali krótkiej historii parafii i sanktuarium oraz odmówili specjalną modlitwę do Matki Bożej Miłosierdzia. – „Ta modlitwa jest odmawiana u nas każdego dnia. Jest w niej m.in. prośba o powołania, których nigdy z naszej parafii nie brakuje” – mówi ks. Michał Haśnik, wikariusz.

Kurs wstępny to taki czas, kiedy nowi klerycy mieszkają już w seminarium i przygotowują się oficjalnie do rozpoczęcie roku formacji razem z wszystkimi innymi współbraćmi. Klerycy odwiedzają także różne instytucje diecezjalne.

xmhas