Kolędnicy misyjni w Skalbmierzu

Blisko 2,5 tyś zł. uzbierali kolędnicy misyjni, którzy przeszli po domach w parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. Kwota ta zostanie przekazana na cele potrzeb misyjnych w Indiach.

- „Składam serdeczne podziękowanie kolędnikom misyjnym i ich opiekunom: szczególnie s. Danucie ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz wszystkim, którzy otwarli domy i złożyli datek na potrzeby misji. Kolędnicy zebrali kwotę ogólną 2.465 zł. w tym: z Szarbi 617 zł., ze Skalbmierza 627 zł., z Drożejowic 504 zł., z Tempoczowa Rędzin 512 zł., z Rosiejowa 205 zł." - mówi ks. kan. Marian Fatyga.

Pieniądze będą przeznaczone na potrzeby misyjne w Indiach. - „Wędrowało 5 grup misyjnych po Skalbmierzu i okolicznych wioskach przedstawiając scenki o Narodzeniu Pana Jezusa" - dodaje ks. proboszcz.

Przy parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu działa grupa misyjna dzieci, którą opiekuje się s. Danuty. - „Co roku mali kolędnicy w naszej parafii wspierają prace misjonarzy na całym świecie. Ponadto 6 stycznia wezmą udział w Orszaku Trzech Króli i także będą kwestować na potrzeby misji" - dodaje ks. Fatyga.

mhas