Kolędowanie w "szpitaliku" dziecięcym

W piątek, 2 stycznia 2015 r. miało miejsce spotkanie opłatkowe z udziałem Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego w Wojewódzki Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcy im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach.

Dyrekcja wraz personelem wzięła udział we Mszy św. , dziękując Bogu za ubiegły rok 2014 i prosząc o błogosławieństwo na zbliżający się czas oraz o zdrowie dla wszystkich przebywających tam pacjentów. Bp Piotrowski w kazaniu mówił o potrzebach dzieci, które pragną miłości i dobroci, szczególnie w okresie choroby. Uczulił także personel szpitala, aby ich praca była przede wszystkim szczerą służbą, a nie okazją do zdobywania laudacji i zaszczytów.

Po Eucharystii kielecki Ordynariusz wraz z ks. Sylwestrem Iwanem, kapelanem szpitala oraz alumnami Wyższego Seminarium Duchownego, którzy posługują w kieleckich szpitalach poprzez rozdawanie Komunii Świętej, rozmowę, a czasem poprzez zwykłą obecność, udali się do sali szpitalnych, aby spotkać się z małymi pacjentami. Nie zabrakło także śpiewu kolęd w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Katolickiej im. Św. Stanisława Kostki i kleryków.  Dla  wielu dzieci, ale także ich rodziców wizyta księdza biskupa to ogromna radość, gdyż czują, że ktoś o nich pamięta i się za nich modli, a w chwilach trudnych wiedzą, że mogą liczyć na pomoc Kościoła i kapłanów.

Al. Robert Pedryc
WSD Kielce