Kongregacja Księży Dziekanów

W czwartek, 19 października 2023 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach, odbyła się Kongregacja Księży Dziekanów. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą Liturgią Godzin. Następnie słowo wstępne skierował do zgromadzonych Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

W dalszej części odczytano protokół z poprzedniej kongregacji i zostały przedstawione następujące referaty: ks. dr Sebastian Wieczorek, notariusz Kurii – Najważniejsze obowiązki administratora w związku z ochroną danych osobowych zawartych w „Dekrecie Ogólnym KEP”, zaś ks. Marcin Jastrząb, kanclerz Kurii – Urząd Dziekana oraz prawa i obowiązki Księży Dziekanów.

Z kolei ks. dr Paweł Ścisłowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego, zaprezentował podsumowanie dotyczące Funduszu im. Biskupa Czesława Kaczmarka, zaś ks. kan. Łukasz Zygmunt, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, przedstawił aktualności związane ze sprawami duszpasterskimi.

Po dyskusji z udziałem Księży Biskupów i Księży Dziekanów, spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.