Koronka na ulicach miast

Po raz dwunasty w sobotę, 28 września 2019 r. odbyła się akcja modlitewna „Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast”. W Kielcach w kilku miejscach wierni zebrali się o godz. 15.00, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Ponad 110 osób modliło się na rogu ulic IX Wieków Kielc i Warszawskiej. Pani Krystyna Gronowska inicjatorka tej modlitwy w Kielcach dziękowała przybyłym i zaprosiła za rok na następne spotkanie modlitewne.

Do akcji przyłączyło się także wiele parafii naszej diecezji. Koronkę na ulicach odmawiano m.in. w Jędrzejowie u Cystersów, Piekoszowie, czy w Skalbmierzu. - „Data nie jest przypadkowa - jest to rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćko" - mówił w Piekoszowie ks. Michał Haśnik.

xtk

>> Relacja z Piekoszowa

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"