Ks. Andrzej Kaleta do Margaretek: Wielkie "Bóg zapłać" za Waszą modlitwę o nowe powołania

W piątek, 18 listopada 2022 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami, aby wspólnie prosić o łaskę świętości dla kapłanów i o dar nowych powołań do Służby Bożej. W tym szczególnym czasie nasze modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Siostry Norbertanki rozważaniem Męki Pańskiej wprowadziły wszystkich w atmosferę miejsca spotkania. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła – moderator Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

W konferencji, postać patronki czuwania – św. Urszuli Ledóchowskiej – przybliżył zebranym ks. dr Andrzej Kaleta, wikariusz Parafii Garnizonowej pw. Matki Bożej Królowej Polski. Następnie uczciliśmy relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej modląc się litanią. Zebrani otrzymali również pamiątkowe obrazki.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Kaleta. Podczas homilii zwrócił się do zebranych słowami: „W czasach, kiedy odczuwamy także głód, gdy chodzi o powołania kapłańskie i zakonne w naszej ojczyźnie, w świecie, to wielkie „Bóg zapłać” dla Was, którzy nie tylko raz w miesiącu przyjeżdżając do tego Sanktuarium, gromadząc się przy tym ołtarzu, modlicie się za swoich kapłanów, ale modlicie się także o nowe powołania do Służby Bogu w Kościele”.

W modlitwie uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwaliśmy do godziny 23.30, prosząc o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele, a także powierzając intencje złożone przez pielgrzymów zanoszone w modlitwie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i Kompleta. Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na wyjątkowym, przygotowanym specjalnie na tę okazję poczęstunku.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach z ks. dr. Andrzejem Kaletą
- pw. Matki Bożej Królowej w Łukowej z ks. Dawidem Dzienniakiem
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju z ks. dr. Andrzejem Jankoskim
- pw. Św. Floriana w Gartatowicach z ks. Tadeuszem Plutą
- pw. Św. Michała Archanioła w Daleszycach z ks. Adamem Majewskim
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Grobu Bożego w Miechowie z ks. Mateuszem Mastalerzem
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Damianem Jędrzejczykiem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Proszowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Św. Wojciecha w Niedźwiedziu
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Mikołaja w Imielnie
- Ks. Janusz Stach - kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

Zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się 16 grudnia br.
Patronem czuwania będzie św. Karol Boromeusz.

Zachęcamy również do zgłaszania Wspólnot Margaretkowych istniejących w parafiach naszej diecezji w celu dokonania wpisu do „Księgi Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej”. Można to uczynić wypełniając formularz pod adresem: https://forms.gle/miA1NLxqa91anQrz5 lub wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: margaretkikielce2021@gmail.com