Ks. Andrzej Waligórski w Złotej: Święta Rita uczy nas, żeby zebrać się i działać

We wtorek, 24 października 2023 r. o godz. 18.00 w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej Pińczowskiej odbyło się kolejne Nabożeństwo do św. Rity.

Przybyło wielu czcicieli św. Rity z Parafii Złota, jak również z innych wspólnot parafialnych: Łopuszna, Józefiny, Wielebnowa, Rudy Strawczyńskiej, Zagnańska, Kazimierzy Wielkiej, Działoszyc, Domaszowic, Kielc, Jurkowa, Młodzaw, Pełczysk, Probołowic, Wiślicy, Sokoliny, Chrobrza, Stopnicy, Szczaworyża, Pińczowa, Zagości, Buska-Zdroju, Krakowa, Rzeszowa, a nawet z… Poznania.

Mszy św. i nabożeństwu przewodniczył ks. dr Grzegorz Kaliszewski – proboszcz parafii. Kazanie wygłosił ks. prałat Andrzej Waligórski – wicedziekan i proboszcz w Wiślicy. Zaszczycił nas swoją obecnością również: Zespół „Domaszowianie” z kierownikiem Edwardem Papieżem. Przybyli z Domaszowic i pięknym śpiewem uczcili św. Ritę.

W czasie nabożeństwa do św. Rity zostały odczytane liczne prośby i zostały poświęcone róże – symbol miłości i nadziei na przezwyciężenie trudnych, a czasami beznadziejnych sytuacji w życiu.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował licznie przybyłym czcicielom św. Rity i zaprosił na kolejne Nabożeństwo do św. Rity - 24 listopada (piątek) o  godz. 18.00.