Ks. Dariusz Gącik: W Dzień Wszystkich Świętych Niebo jest blisko Ziemi

- Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas wspomnienia naszych bliskich. To dni wielkiej nadziei że ci, którzy spoczywają na cmentarzach, cieszą się chwałą Nieba. Jest to triumf Kościoła Chwalebnego, a płonące świece są oznakami Jezusa Chrystusa i naszej nadziei na życie wieczne – mówił ksiądz Dariusz Gącik, wikariusz Sądu Biskupiego w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc”, Katarzyny Bernat.

Dzień Zaduszny jest dniem wspomnień wszystkich tych, którzy potrzebują naszej modlitwy.

-  Modlimy się za tych, którzy przebywają w czyśćcu. Czyściec jest tęsknotą za chwałą Nieba i za spotkaniem z Panem. Miejscem, w którym musimy doświadczyć oczyszczenia z grzechów. Ci, którzy w nim przebywają, potrzebują naszej modlitwy, ofiary Mszy Świętej czy praktyki odpustów – mówił ksiądz Dariusz Gącik.

Listopad jest miesiącem, który przeżywamy w wyjątkowy sposób.

- W tym czasie bardzo ważne jest praktykowanie odpustów. Po spowiedzi nasze grzechy są darowane, ale ich konsekwencje pozostają. Odpust jest darowaniem kary doczesnej za te grzechy, które zostały odpuszczone. Możemy wyprosić darowanie kary dla naszych bliskich zmarłych – podkreśla wikariusz Sądu Biskupiego w Kielcach.

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM