Ks. Dariusz Węgrzyn: Czystość ma wartość

Zbliża się wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która jest patronką Ruchu Czystych Serc. O wspólnocie mówił w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. Dariusz Węgrzyn, diecezjalny koordynator organizacji.

– To wspólnota, która gromadzi młodych ludzi, dla których czystość jest wartością. Nie można jednak tej wspólnoty zawężać w jedną, albo drugą stronę. Są to bowiem ludzie, których Pan Bóg zachował w czystości i chcą ją promować, a także świadczyć, że życie w niej jest możliwe, bo jest ona naszym powołanie. Z drugiej strony, wspólnota gromadzi tych, którzy walczą o czystość – tłumaczy ks. Dariusz Węgrzyn.

Ruch Czystych Serc zaprasza 18 listopada o godzinie 18.30 na modlitwę w dniu wspomnienia błogosławionej Karoliny Kózkówny.

>> Posłuchaj całej rozmowy

>> RCS pamięta o swojej Patronce