Ks. Grzegorz Pałys: We wspólnocie świętego Maksymiliana żyjemy swoim patronem

O historii kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach, życiu patrona parafii oraz zbliżającej się Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła opowiadał w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat ks. Grzegorz Pałys, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Kielcach.

– Heroizm oddania życia przez Maksymiliana Kolbego za Franciszka Gajowniczka jest niesamowity. Nawet w celi śmierci rozmodlił współtowarzyszy. Ale cały jego życiorys to fenomen, jak na jego czasy. Rok przed święceniami, kiedy nie było pieniędzy i maszyn, zorganizował wydawanie Rycerza Niepokalanej w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Podczas kilkumiesięcznej pielgrzymki do Japonii zaczął też wydawać to pismo w języku japońskim  – mówił kapłan.

W niedzielę 14 sierpnia odbędą się uroczystości odpustowe ku czci patrona parafii. Jak mówi ks. Grzegorz Pałys, w tym roku będą one wyglądały inaczej, niż zwykle - Odpust jest połączony z nawiedzeniem figury świętego Michała Archanioła z groty w Gargano. Czas w którym żyjemy jest trudny, zło atakuje ze wszystkich stron. Te dwie postacie, świętego Michała, który jest przykładem walki ze złem i ojca Maksymiliana, który pokazał, że miłość Pana Boga jest realna  do samego końca, są nam bardzo potrzebne – zaznaczył proboszcz.

W niedzielę 14 sierpnia Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

tekst za: em.kielce.pl

>> Posłuchaj całej audycji