Ks. Jan Iłczyk: Módlmy się przez wstawiennictwo świętego Józefa

Trwa Rok Świętego Józefa, a już w piątek będziemy przeżywać Uroczystość Świętego Józefa. O Opiekunie Świętej Rodziny mówił w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. Jan Iłczyk, kustosz Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny i proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

– Każdego dnia modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo świętego Józefa. Szczególnym dniem jest wtorek, kiedy przy ołtarzu odmawiamy specjalną nowennę, bierzemy udział w Mszy Świętej i prowadzimy adorację w ciszy. Ta cisza jest dla naszych parafian wielkim przeżyciem i niezwykłym wołaniem o uklęknięcie i proszenie świętego Józefa o pomoc w tych trudnych czasach – mówił ksiądz Jan Iłczyk.

>> Posłuchaj całej audycji