Ks. Jan Zwierzchowski do Margaretek: Wy jesteście tymi, którzy mówią, że Jezus żyje

W piątek, 17 maja 2024 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach na wspólnej modlitwie zgromadzili się Członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W konferencji, postać Sługi Bożego Ojca Rafała z Proszowic, przybliżył ks. dr Jan Zwierzchowski – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w intencji o łaskę uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Jan Zwierzchowski. W homilii zwrócił się do zebranych słowami: „Poprzez te comiesięczne czuwania, poprzez te comiesięczne modlitwy tutaj, w tym Sanktuarium Męki Pańskiej, nabywacie tego doświadczenia, nabywacie tej pewności, nabywacie tego przekonania, że Jezus jest żyjący pomiędzy nami i o tym trzeba mówić (…). Wy jesteście tymi, którzy mówią, że Jezus żyje, że Jezus żyje i ja Go spotkałem, że Jezus żyje i dzięki spotkaniu z Jezusem moje życie nabiera innego charakteru, że moje życie nabiera blasku, że moje życie rozpoczyna się od tego spotkania z Jezusem Chrystusem, który daje mi pewność moich decyzji i mojego patrzenia na świat”.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Wspólnie modliliśmy się również Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego.

Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

Po zakończonej modlitwie uczestnicy czuwania spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach z ks. dr. Janem Zwierzchowskim oraz ks. Michałem Haśnikiem
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Grobu Bożego w Miechowie z ks. dr. Michałem Kościańskim
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. dr. Zdzisławem Sidełem
- pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Łukowej z ks. Sebastianem Brzozą
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztof Tobołą
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. kan. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Wniebowzięcia NMP w Szańcu
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju