Ks. Kamil Banasik w Imbramowicach: Czy rzeczywiście Jezus jest naszym przyjacielem?

W piątek, 15 października 2021 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, któremu patronował św. Kamil.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył Ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania.

Konferencję na temat św. Kamila - „cudownego orędownika w chorobach ciała i duszy”- wygłosił Ks. Kamil Banasik, prefekt alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Podczas konferencji ks. Kamil przypomniał zebranym piękną modlitwę ułożoną przez św. Kamila: „Spraw Boże, bym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie”.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Eucharystii przewodniczył i  homilię wygłosił ks. Kamil Banasik. W homilii zwrócił się do zebranych słowami: „Moi drodzy, pytajmy samych siebie, czy rzeczywiście Jezus jest naszym przyjacielem? Czy otwieramy się na spływające na nas łaski od Niego? (…) Życzę sobie i Wam, żebyśmy nie bali się wołać do Jezusa, że Go potrzebujemy. Niech On nas uczy miłości. Na tę Jego miłość otwierajmy się, byśmy w dzisiejszym świecie, który tak często wyśmiewa się z Jezusa, mieli odwagę trwać przy naszym Przyjacielu, który gwarantuje nam, że wraz ze śmiercią życie się nie kończy, ale się rozpoczyna.”

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i kompleta.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy - ks. Krzysztof Toboła
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu-  ks. kan. Andrzej Michniewski (diecezja sosnowiecka)
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- Ks. Wojciech Czerwik
- Ks. Janusz Stach - kustosz Regionalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach
oraz Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 19 listopada 2021 r.
Patronką czuwania będzie bł. Marianna Biernacka.