Ks. Łukasz Zygmunt w Radomicach: Każdy z nas może i powinien być misjonarzem

W parafii Świętej Rodziny w Radomicach w Niedzielę Misyjną gościł ks. Łukasz Zygmunt – diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. W tej małej parafii w dekanacie morawickim opowiadał dzieciom o misjach.

W naszej parafii z „przytupem” rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. Poznaliśmy ten piękny świat dzięki naszemu Gościowi – ks. Łukaszowi Zygmuntowi, który podzielił się z nami swoim misyjnym doświadczeniem i pobudził nas do działania i modlitwy za misjonarzy i ich podopiecznych we wszystkich zakątkach świata – mówi ks. proboszcz Tomasz Świerczyński.

- Każdy z nas może i powinien być misjonarzem, który słowem i postępowaniem świadczy o Jezusie Chrystusie, a swoją modlitwą wspiera innych – zachęcał z kolei ks. Łukasz Zygmunt. – Niech ta intencja zgromadzi nas w tym tygodniu na modlitwie różańcowej i niech będzie obecna w naszych codziennych modlitwach – dodał ks. Zygmunt.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

xmhas

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego