Ks. Marceli Frączek do Margaretek: Do modlitwy za kapłanów dołączcie także modlitwę o nowe powołania do kapłaństwa

W piątek, 20 października 2023 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach po raz kolejny spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami, aby wspólnie prosić o łaskę świętości dla Kapłanów i o dar nowych powołań do Służby Bożej. W tym szczególnym czasie naszym szczególnym orędownikiem był Św. Jan de Ávila.

Czuwanie rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej poprowadzonym przez Siostry Norbertanki. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła – moderator Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

W konferencji postać Św. Jana de Ávila – patrona czuwania, przybliżył zebranym ks. dr Marceli Frączek – ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marceli Frączek. W homilii rozwinął temat wiary, która jest łaską i darem, o który należy w swoim życiu  dbać i rozwijać. Zwracając się do zebranych powiedział: „W sakramencie chrztu otrzymaliście łaskę wiary i zadanie, aby ją rozwijać, aby nieustannie, codziennie, odpowiadać Panu Bogu na Jego miłość wyrażoną w krzyżu Chrystusa”. Przykładem żywej wiary, wyrażającej się miłością do Boga i bliźniego był św. Jan de Ávila.

W modlitwie uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwaliśmy do godziny 23.30, prosząc o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele, a także powierzając intencje złożone przez pielgrzymów zanoszone w modlitwie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i Kompleta.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Wierni i Kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Brata Alberta w Busku- Zdroju z ks. Andrzejem Jankoskim