Ks. Marceli Frączek: Zapalona świeca jest symbolem Chrystusa

2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Matki Bożej Gromnicznej. O istocie tego dnia oraz o znaczeniu związanych z nim zapalonych świec mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. dr Marceli Frączek, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

– Zapalona świeca jest znakiem i symbolem Jezusa Chrystusa – Światłości Świata. Jest także znakiem ofiarowania Panu Bogu swojego życia, abyśmy zapatrzeni na Chrystusa stali się świecą, która spala się dla Stwórcy i drugiego człowieka. Wzorem dla nas jest Matka Boża, która wnosi Chrystusa do Świątyni, ale również w ten świat. Oczywiście, jest to przede wszystkim inwencja i pomysł Pana Boga, aby w ten sposób Syn Boży przyszedł i zbawił człowieka, ale swój udział w tym miała także Najświętsza Maryja Panna – tłumaczył ks. dr Marceli Frączek.

>> Posłuchaj całej audycji